مقدمه ای بر امامت در مقیاس میانی و سازوکارهای تنفذ آن

  • کد خبر : 1822
  • 16 آذر 1401 - 13:26
مقدمه ای بر امامت در مقیاس میانی و سازوکارهای تنفذ آن
انقلاب اسلامی محصول هزار سال آبروی روحانیت شیعه است. بی تردید اجرایی شدن طرح تحوّل اجتماعی مسجد محور، فصل مهمی از این داستان مفصل است. اساس این طرح چیزی جز طرح واره ی کلی نظام امامت برای اداره ی امور دین و دنیای مردم نیست.

به گزارش منار، انقلاب اسلامی محصول هزار سال آبروی روحانیت شیعه است. بی تردید اجرایی شدن طرح تحوّل اجتماعی مسجد محور، فصل مهمی از این داستان مفصل است. اساس این طرح چیزی جز طرح واره ی کلی نظام امامت برای اداره ی امور دین و دنیای مردم نیست.

نوشته ی حاضر با عنوان «امام محلّه؛ مقدمه ای بر امامت در مقیاس میانی در اصل مجموعه ای مشتمل برد و بخش میباشد:

بخش اوّل: مفهوم امامت در مقیاس میانی؛

در این بخش به تبیین مفهوم امامت میانی پرداخته می شود و مسأله این است که امامت در مقیاس میانی چگونه تعریف و تبیین می گردد و چه معنا و مفهوم دقیقی از آن میتوان ارائه کرد؟

بخش دوم راههای تنفذ امامت در مقیاس میانی؛

 در این بخش به دنبال پاسخی بر این پرسش هستیم که امام میانی چگونه می تواند بر مأمومین و حوزه ی امامت خود تأثیر گذارد؟ و چه نرم افزارها و سازوکارها و راه هایی برای تنفذ و جریان دادن و

اعمال امامت در اختیار دارد؟

آن چه که اینک پیش روی شما است، تنها بخش اول مجموعه میباشد که در فرصتی کوتاه آماده شده است تا به مدد الهی در مجالی دیگر بخش دوم آن نیز تقدیم گردد.

امید می رود گفتار حاضر بتواند با ارائه ی تصویری اجمالی از یک تحقیق گسترده ی بین رشته ای زمینه ای برای طرح بحث دامن زدن به تفکر بیشتر و ایده پردازی در این موضوع اولویت مند فراهم سازد.

لینک کوتاه : https://manariran.com/?p=1822

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیریت محتوا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.